لایسنس روتر سیسکو سری ISR

لایسنس روتر سیسکو ISR 4000

4000 ISR

معرفی روتر Cisco 4000 Series Integrated

یک روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند. این داده‌ها می‌توانند بین چند دستگاه در شبکه باشند یا از دستگاهی به سمت اینترنت فرستاده شوند. روتر یک آدرس آی پی (IP) به هر کدام از دستگاه‌های شبکه می‌دهد تا در هنگام دریافت و ارسال داده‌ها، آدرس مقصد یا مبدا خود را بداند. با این کار، روتر مطمئن خواهد بود که بسته‌های ارسالی یا دریافتی همیشه به مقصد صحیح خود خواهند رسید و در مسیر شبکه گم نمی‌شوند. روترها مدل های مختلفی دارند، در اینجا می خواهیم شما را با روترهای سری Cisco Router ISR 4000 آشنا کنیم.

از اجزای مهم در ارتباطات WAN یک سازمان می توان به روترها اشاره کرد. در حقیقت ارتباطات WAN مانند خطوط اینترنتی، خطوط MPLS و خطوط اینترانت به روتر متصل شده و سپس به شبکه وارد می شود. روترها بیشتر در لبه یا edge شبکه قرار گرفته و نقش مهمی در امنیت شبکه ایفا می کند.

مشخصات روترهای سری Cisco 4000 :

  • قابلیتهای جدید روترهای سیسکو روی خطوط WAN که به SDWAN شهرت دارند بر روی این سری  از روترها وجود دارد.
  • معرفی IWAN یا Intelligent WAN: راهکار IWAN  مجموعه ای از قابلیتهایی است که مدیریت ترافیک و امنیت را روی خطوط WAN برای شرکت ها و سازمانها ارائه می دهد. کاهش هزینه های مربوط به اجاره خطوط WAN و توسعه شبکه MPLS VPN از دیگر مزایای IWAN به حساب می آید.
  • پشتیبانی از DMVPN( Dynamic Multipoint VPN) که قابلیتی جذاب در سیستم عامل IOS سیسکو بوده که برای پیاده سازی یک نوع  IPSEC VPN بکار می رود که در آن یک معماری مرکزی برای ارتباطات vpn شعب شرکتها و یا کارکنان به هم وجود دارد. در این راهکار همه شعب یا دفاتر سازمان روی خطوط WAN و اینترنت بصورت همزمان بدون وجود پیچیدگی های معمول در پیاده سازی بهم دسترسی خواهند داشت.
  • پشتیبانی از zone-based firewall یا ZFW که یک مدل جدید در کانفیگ فایروال می باشد.
  • قابلیت پیاده سازی VOIP به وسیله روتر سری Cisco 4000 بوسیله قابلیت CME ) Cisco Communications Express) وجود دارد.
  • دارای چیپ سخت افزاری اختصاصی برای پردازش اطلاعات مربوط به IPSEC VPN

 

 

Cisco Router ISR 4000

 

isr 4000

Cisco 4000 Series Integrated Services Routers (ISR), the branch routers, is a digital-ready platform that offers at least 4 GE ports, 3 NIM slots, 2 SM slots and 8 CPU core ISM slots. It consolidates many must-have IT functions, including network, security, compute, storage, and unified communications. So you get everything you need in a single platform. The ISR 4000 Series is modular and upgradable, so you can add new services without changing equipment. It supports multiple application-aware services concurrently while maintaining WAN performance of up to 2 Gbps, even during heavy traffic loads. The backplane architecture supports high-bandwidth, module-to-module communication at speeds up to 10 Gbps.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Cisco 4000 Series ISRs are Available in These Models: the 4461 ISR4451 ISR4431 ISR4351 ISR4331 ISR4321 ISR and 4221 ISR.

Migrating from ISR 2900 / ISR 3900 to ISR 4000

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *