لایسنس سیسکو UC

لایسنس سیسکو CUC

078 unity connection overview

لایسنس سیسکو CUC

لایسنس سیسکو CUC به معنای ارتباطات یکپارچه سیسکو است و از آن به عنوان  یک مفهوم تجاری و بازاریابی در حوزه سیسکو استفاده می­شود  و لایسنس این محصول توسط این کمپانی نیز ارائه شده است. کار اصلی این فرایند در واقع توصیف یکپارچه­ای ازخدمات ارتباطی سازمانی مانند چت ها ، اطلاعات حضورو غیاب ،صداها و …. است . Cisco Unified Communications (CUC) یک سیستم ارتباطی مبتنی بر IP است که محصولات و برنامه های صوتی ، تصویری ، داده ای و تحرک را تلفیق می کندو ارتباطات موثرتر و ایمن تر را فراهم می­کنند. در واقع این­طور می­­توان بیان کرد CUC به افراد کمک می کند تا در هرجا و با هر دستگاهی به طور موثرتری با یکدیگر کار کنند و هم­چنین این فرایند با استفاده از API با برنامه های کاری روزمره ادغام می شوند.

 

لایسنس سیسکو CUC

شرکت سیسکو از قوی­ترین کمپانی­های ارائه لایسنس در این عرضه است که همواره در صدد این است که نیاز های مشتریان خود را شناسایی کرده و برای رفع نیازهای کاربران خود به بهترین نحوه ممکن تلاش می کند. شرکت سیسکو متوجه این است که نیازهای کاربران در سطح های مختلف متفاوت است از این رو می کوشد لایسنس هایی با قابلیت انعطاف­پذیری بالا برای پاسخ به نیازهای کاربران خود ارائه دهند. هر لایسنس سیسکو شامل کلاینت­های نرم­افزاری ، نرم افزار سرور برنامه­ها و مجوز همکاری براساس هر کاربر است.

لایسنس سیسکو CUC مجوز اتصال سیسکو کاربر (UCL) لایسنس را برای تک تک برنامه های ارتباطات سیسکو ، از جمله نرم افزار سرور برنامه ها ، مجوز کاربر و یک مشتری نرم افزار فراهم می کند. مجوز اتصال کاربر در نسخه های Essential ، Basic ، Enhanced و Enhanced Plus در دسترس است.

لایسنس سیسکو UC

ویژگی های عمومی سیسکو CUC

 

 • امکان دسترسی سریع ، راحت و انعطاف پذیر کاربران به پیام ها
 • امکان برقراری انواع ارتباطات دیتا ،ویدیو ،صوت به صورت یکپارچه و هماهنگ بر روی بستر شبکه سیسکو
 • فراهم آوردن امکان مدیریت ساده و مقرون به صرفه
 • بسیار امن ، مقیاس پذیر و سازگار و انعطاف پذیر
 • امکان اتصال CUC به راحتی از طریق یک یا چند ماشین مجازی
 • به دلیل استفاده از ویژگی Clustering کارایی بالایی در حوزه ارتباطی شبکه دارد.

 

بررسی مشخصات فنی سیسکو CUC

 • پشتیبانی از بیشتر فرمت های پیام ها

CUC  قابلیت پشتیبانی از قالب های صوتی،تصویری مانند تماس های تصویری و … را دارا می باشد.

 • دسترسی سریع به برنامه هایی که مداوم از آن ها استفاده می کنید

از طریق تلفن ،تلفن همراه،تبلت،مرورگرهای وبرو حتی سرویس گیرنده هایی مثل Cisco Jabber با استفاده از CUCها می توانید به مواردی که زیاد با آنها سر و کار دارید ارتباط برقرار کنید.

 • امکان ستفاده از اعتبار نامه شرکتی

با استفاده از برنامه هایی مثل Cisco Jabber و با دریافت اعتبار نامه شکتی احتیاجی به حفظ هیچ گذر وازه ای نیست و هم چنین از SAML و OpenAM به این منظور پشتیانی می کند.

 • امکان همگام سازی اطلاعات کاربران

با استفاده از پروتکل LDAP امکان دسترسی و هم گام سازی اطلاعات در CUC وجود دارد.

 • کاهش پیچیدگی مدیریت با همکاری Cisco Prime

به دلیل همکاری CISCO PRIME با CUC  امکان یکپارچه سازی اطلاعات به صورت دقیق تر فراهم گردیده است و مدیریت ساده تر و از پیچیدگی آن کاسته شده است و زمان عیب یابی کاهش یافته و مدیریت بهینه تر صورت می گیرد.

 • پشتیبانی از کانال های فیبر نوری

از آنجایی که CUC بر روی سرور مجازی پیاده سازی شده اند از کابل های فیبر نوری، کانال فیبر از طریق اترنت ( FcoE ) ، شبکه ذخیره سازی شبکه ( NFS )پشتیبانی می کنند.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *