دسته‌بندی نشده

۵ روند نوظهور در امنیت سایبری

overview 3 any application

امنیت سایبری

۵ روند نوظهور در امنیت سایبری

روند امنیت سایبری نتیجه پیشرفت های فناوری ، تغییرات فرهنگی و نوآوری های مهاجمان بر پایه گذشته بنا شده است. بدون نگرانی از حریم خصوصی ما چنین قانونگذاری قدرتمندی نخواهیم داشت. ما ۵ روند نوظهور در امنیت سایبری را شناسایی کرده ایم ( جایی که اتوماسیون یک موضوع اساسی است ) که زندگی حرفه ای های امنیتی را در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن شکل می دهد.

برای مطالعه درباره لایسنس cisco کلیک کنید

  1. اتوماسیون عادی می شود

بین تهدیدات امنیتی رو به رشد اتوماسیون و ادامه کار نیروهای ماهر ، اتوماسیون ممکن است کمتر از یک ضرورت یک روند امنیت سایبری باشد. شرکت هایی که نیاز به شناسایی دائمی تغییرات پیکربندی شبکه و پیاده سازی فوری دارند. از رویکرد چند سطح Sisco Automation در زمینه اتوماسیون سیاست های امنیتی که به سازمان ها امکان انعطاف پذیری و کنترل سفر خودکار را می دهد بهره مند می شوند.

  1. شفافیت از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد

آگاهی مصرف کنندگان از حریم خصوصی و مسائل امنیتی در حال افزایش است به ویژه با نقض داده ها . اما همچنین با استفاده از اینکه شرکت ها از داده های شخصی خود استفاده می کنند.

ارتباطات در مورد بهترین روش ها ممکن است نقش فزاینده ای در این روند امنیت سایبری داشته باشد. متخصصان امنیتی مسئولیت روزافزون بیشتری برای برقراری ارتباط با تمام بازوهای سازمان خود خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که امنیت سایبری به طور یکجانبه بیش از قلمرو بخش IT است. این باید یک عامل استاندارد در عملیات روزمره باشد نه چیزی که فقط برای هشدارهای قرمز مانند نقض داده ها اختصاص داده شود.

  1. چالش های امنیتی ارائه شده توسط هوش مصنوعی شدت می یابد

یکی از روندهای فناوری رو به رشد ۲۰۲۰ ، امنیت AI می باشد که ممکن است یک روند امنیت سایبری باشد اما فراتر از این است و این یک چالش اساسی است. این مسئله صرفاً حفاظت از سیستم های هوش مصنوعی و استفاده از این فناوری به عنوان روشی برای امنیت نیست. این همچنین در مورد جلو ماندن از استفاده خود مهاجمان از هوش مصنوعی است.

با استفاده از روندهای سایبری خود مانند مسمومیت با داده های آموزشی ، سرقت مدل و نمونه های خصمانه ، مهاجمان در دستکاری سیستم های AI پیچیده تر می شوند. به عنوان مثال با استفاده از نمونه های خصمانه مهاجمان می توانند داده ها را تغییر داده و باعث شوند طبقه بندی AI در طبقه بندی نادرست قرار گیرد و آن ها این کار را با چنان ظرافت انجام می دهند که ناظران انسانی نمی توانند تغییر را تشخیص دهند. این نوع مهاجمان اتوماسیون را برای امنیت AI ضروری تر می کنند به ویژه که نیروی انسانی را آزاد می کند تا روی سناریوهای حمله با ظرافت بیشتری که نیاز به تفکر انتقادی دارند کار کند.

  1. رایانه Edge مشکلات امنیتی را بیشتر تقویت می کند

به معنای واقعی کلمه داده ها در لبه قرار دارند. در مورد روند امنیت سایبری محاسباتی که داده ها را نزدیکتر به منطقه جغرافیایی که در آن مورد نیاز است پردازش می کند در مقایسه با یک مکان متمرکز. این نمونه ای از تنش بین امنیت و توسعه است. چابکی Edge computing آسیب پذیری های جدیدی را به ارمغان می آورد. طبق تعریف محاسبات لبه ای سطح داده را گسترش می دهد و بنابراین سطح حمله آن نیز افزایش می یابد.

دستگاه های هوشمند در شبکه می توانند بیش از ۲۰ برابر تعداد فضاهای معمولی تا سال ۲۰۲۳ وجود داشته باشند. قبل از وقوع آن نقطه عطف تیم های امنیتی علاقمند هستند که روی امنیت لبه سرمایه گذاری کنند. با تجدید نظر در محیط های امنیتی استقرار استراتژیک فایروال ها و دو برابر کردن بهترین روش ها در تنظیم امنیت ، اتوماسیون و پاسخگویی (SOAR) ، تیم های SecOps می توانند از بازی جلوتر باشند.

  1. تهدیدات عملی تر خواهند شد

تیم های SecOps باید برای جلوگیری از تهدیدات احتمالی ریشه یابی مشکلات واقعی را انجام دهند. در حالی که ۸۰٫۸٪ از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اخیر موسسه SANS می گویند اطلاعات تهدید پاسخ امنیتی آن ها را بهبود بخشیده است . بیشتر سازمان ها به فرآیندهای دستی یا نیمه خودكار اعتماد می كنند.

استفاده از امکانات اتوماسیون بیشترین بهره را از انبوه داده ها می برد. در این چشم انداز ، ارتقا به ابزارهای خودکار که امکان اعتبار سنجی و زمینه سازی هوش تهدید را فراهم می کند و این یکی از روندهای اصلی امنیت سایبری سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *